Zapojte se do úklidu Česka i vy, vyzývají organizátoři celorepubliková akce

30. březen 2022

Akce Ukliďme Česko je občanská iniciativa s cílem uklidit černé skládky a nepořádek v našem okolí. Sáhněme si do svědomí a pak hned do skříně pro pytel a ukliďme. Zapojit se může úplně každý.

Příroda, místo pro odpočinek a hledání krásy, klidu a třeba i sportu. Místo k procházkám a pro někoho i k třídění myšlenek. Aby zůstala tak, jak byla stvořená, nemůžeme ji zaneřádit nepořádkem. Pomoct s tím můžete i vy, a to v rámci akce Ukliďme Česko už v sobotu 2. dubna.

Je skutečně naše země tak plná odpadků? Proč se tahle akce koná a jak to celé funguje? Nejen na to odpověděl Radek Janoušek za iniciativu Ukliďme Česko.

autoři: David Forst , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová