Zahrát Divokýho Billa u táboráku? Klidně, ale jak ta písnička vlastně začíná...

12. červen 2024

Skupina Divokej Bill vznikla v roce 1998. Svůj první koncert odehrála 6. června toho roku v Českém Brodě.

Divokej Bill má aktuálně před sebou spoustu samostatných koncertů i vystoupení na festivalech. 5. července 2024 například hrají na Pekelném ostrově Holýšov.

Písničky Divokýho Billa už se dostaly i do zpěvníků. "To je splněný sen každého muzikanta, když se jeho písničky hrají u táboráku," říká Roman Procházka a vypráví: "Jednou na vodě třeba po nás chtěli Pocit a já jsem si vůbec nevzpomněl na první slova textu, ale vedle ohně to zahráli, takže to bylo v pohodě."

Jak vznikají písničky kapely Divokej Bill? Podle koho se kapela pojmenovala? Kam se letos muzikanti chystají na dovolenou? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.