Vojenská i policejní škola lákají na studium v Sokolově

10. leden 2019 08:00

Střední vojenská i střední policejní škola lákají uchazeče o studium na své pobočce v Sokolově. Loni se podařilo otevřít jednu třídu policejní školy, na zahájení studia na vojenské chybělo dost úspěšných uchazečů.

Školy proto letos představují studium hned na několika prezentačních akcích. „V příštím školním roce bychom chtěli otevřít dvě třídy, což by bylo 52 žáků,“ řekla Martina Neubauerová z Vyšší policejní školy a Střední policejní školy ministerstva vnitra.

Vloni se podařilo přijmout do sokolovské pobočky 26 žáků, z toho 14 dívek a 12 chlapců. Zatím všichni ve studiu pokračují.

Policejní škola sídlí na Integrované střední škole technické a ekonomické Sokolov, kde se dnes (10.1.) koná Den otevřených dveří. Také vojenská škola by měla sídlit zde. Obě přitom minimálně v prvních letech využijí pro všeobecné předměty učitele sokolovské střední školy.

Vloni přijímacími zkouškami vojenské školy prošli jen dva uchazeči

Pro vznik jedné třídy vojenské školy, která bude pobočkou Vojenské střední a Vyšší vojenské školy ministerstva obrany v Moravské Třebové, je nutné získat alespoň 15 studentů. Minulý rok splnili přijímací zkoušky pouze dva ze čtrnácti uchazečů.

Ačkoli zájem o obě školy je, právě přijímací zkoušky, rozšířené o fyzické testy a v případě vojenské školy i odborné vyšetření ve vojenské nemocnici, výrazně snižují počet úspěšných uchazečů.

Vojenská škola bude mít navíc i další odlišnosti. „Jde o internátní školu. Takže, i když někdo třeba bude bydlet v Sokolově, přes týden bude i tak na internátě, který máme připravený v budově bývalého generálního ředitelství HDB,“ vysvětlil náčelník oddělení vzdělávání vojenské školy Břetislav Štěpánek. V Sokolově chce vojenská škola otevřít obor zaměřený na strojírenství.

Dny otevřených dveří v Sokolově probíhají 10. a 30. ledna od 9 do 17 hodin.

autor: Naďa Krásná | zdroj: ČTK
Spustit audio