Větší parkoviště i možnost dobíjení mobilních telefonů. Koupaliště Bílá voda čeká další vylepšení

1. duben 2019 12:30
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Přírodní koupaliště Bílá voda v Chodově na Sokolovsku

Další vylepšení pro návštěvníky přírodního koupaliště Bílá voda připravilo město Chodov na Sokolovsku. Práce na úpravách už začaly.

Podle vedení radnice patří právě Bílá voda k místům, které po celý rok navštěvuje spousta lidí. Investuje do ní přes milion korun. Po instalaci sportovních prvků nebo zpevnění běžeckých okruhů začnou stavební firmy například s rozšiřováním parkoviště. „Celková plocha parkoviště by se měla rozšířit o přibližně 400 metrů čtverečních. Odhadujeme, že těch míst pro auta by mohlo být pětatřicet,“ uvedl mluvčí Martin Polák.

Město chce také nechat zpevnit erozí poničené části břehů. Především pak u hráze, kde je voda vymlela, počítá s opravami.  V rámci těchto úprav mají vzniknout také dvě dřevěná mola pro opalování a místo pro snadnější vstup do vody. „Podle projektu je nakreslen vstup do vody tak, aby lidé nemuseli chodit po jílovém dně. A o dalších padesát metrů dál by měla být dřevěná mola na opalování,“ upřesnil Polák.

Zkrátka nepřijdou ani cyklisté. Jejich malé zázemí bude tvořit stůl, dvě lavice a stojan pro dvanáct kol. Další novinkou bude možnost dobíjení třeba mobilního telefonu a připojení elektřiny na místo stánku s občerstvením, návštěvníky tak už nebude rušit ani hluk palivového agregátu.

autoři: Andrea Strohmaierová , Naďa Krásná | zdroje: Český rozhlas Karlovy Vary , Město Chodov
Spustit audio