Velikonoce v Karlovarském kraji nabídnou trhy i akce pro děti

27. březen 2023 13:35

Velikonoční svátky a týdny před nimi nabídnou v Karlovarském kraji akce hlavně pro děti. V plánu jsou velikonoční dílny, jarmarky a koncerty.

V Kraslicích zase mohou zájemci získat příležitostné velikonoční razítko. V Kraslicích se tradice orážení příležitostným razítkem s velikonočními motivy udržuje od devadesátých let minulého století, pouze s jednou pauzou v roce 2020 způsobenou koronavirem.

O tradiční velikonoční razítko České pošty je každoročně velký zájem. Letos jej zájemci mohou využít od 3. do 6. dubna. Letošní razítko pochází z dílny Jiřího Slívy a je na něm znázorněno kuřátko s pomlázkou.

Karlovy Vary na oslavy Velikonoc přichystaly velikonoční trhy i program pro děti v centru města. Infocentrum města Karlovy Vary ve spolupráci s Červeným křížem připravuje v centru lázeňských lesů na Linhartu stezku, kde budou děti hledat velikonočního zajíčka.

Mariánské Lázně nabídnou jarmark a koncert orchestru

Mariánské Lázně chystají na druhý víkend v dubnu Velikonoční jarmark. Na akci nebudou chybět ukázky tradičních řemesel, jako například pletení pomlázek. V sobotu budou na kolonádě připraveny dílny pro děti, kde prvních 200 dětí obdrží jako dárek vejce z keramické hmoty, které si budou moci nazdobit a odnést domů, uvedla mluvčí destinační agentury Elena Sorokina.

Západočeský symfonický orchestr v Mariánských Lázních zahraje na Velikonoce 7. dubna ve společenském domě Casino skladbu Stabat Mater od Antonína Dvořáka. Dirigovat ji bude Radek Baborák při účasti smíšeného pěveckého sboru Čerchovan.

Duchovní obřady tradičně v kraji připravuje klášter v Teplé a kostel Navštívení Panny Marie ve Skocích.

 

autor: nkr | zdroj: ČTK
Spustit audio