V Krušných horách natáčí tým Petra Mikšíčka sérii krátkých příběhů z Krušnohoří. Lidé uvidí i domácí a hospodářská zvířata

25. březen 2020 11:30

Filmaři s týmem Petra Mikšíčka v současné době natáčí poslední série záběrů do projektu Znovuoživené Krušnohoří. Potřebují zachytit i domácí a hospodářská zvířata, která trikem přemístí stejně jako herce do krátkých trojrozměrných snímků. Ty se budou odehrávat na různých místech Krušných hor.

Vizualizace si díky aplikacím v mobilních telefonech budou moci pustit lidé na turistických stezkách na sedmi místech, kde se natáčené příběhy v minulosti odehrály. Ožijí tak například příběhy o ultimátu bratrů Šliků, o propadnuté červené jámě u Hřebečné, příběh o dostavbě Paláce princů v Ostrově. Turisté uvidí patronku Krušných hor Marcebilu.

Na Farmě Fojtov u Karlových Varů Petr Mikšíček se svým týmem natáčel také záběry domácích zvířat, mezi kterými byl například 400kilový divoký vepř Pepa, kterého tam chovají v zajetí. K dalším záběrům patřily sekvence s kozou, kravami, slepicemi, ovcemi, zapózoval i pes. To všechno zachytila kamera poté, co technici za zvířata umístili zelené plátno. Na tom se tak díky triku objeví prostředí z různých míst Krušných hor, kam filmaři zvířata přenesou.

Projekt Znovuoživené Krušnohoří, na který přispěla Evropská unie a přeshraniční fondem SN CZ, dokončí filmaři v trikovém studiu v Krušnohorských Abertamech. Kdy bude projekt oficiálně představen veřejnosti, ale zatím kvůli situaci kolem koronaviru není jasné. „Trasy měly být podle plánu zpřístupněny veřejnosti do července, každopádně do konce roku to určitě bude,“ konstatoval Petr Mikšíček.

autoři: Josef Šorfa , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio