V Karlových Varech se vůbec poprvé poběží půlmaraton

27. březen 2013
02594576.jpeg

Karlovarský půlmaraton je akce, která se v lázeňském městě letos uskuteční vůbec poprvé. Start je naplánován v měsíci květnu. Už teď je jasné, že účast bude obrovská. V současné době je už přihlášených přes 50 procent závodníků z celkových 1 800.

V současné chvíli mají organizátoři přihlášeno přes 900 závodníků. Téměř polovina je z Karlovarského kraje, následuje Praha, Ústecký a Středočeský kraj. Třetinu přihlášených tvoří ženy.

Karlovarský půlmaraton je součástí RunCzech běžecké ligy, která tvoří prestižní běžecký žebříček, umožňující poměřit své výsledky s ostatními běžci v kategoriích podle pohlaví, věku a především unikátní rozdělení podle profesí.

Závod startuje 25. května v 18 hodin z nábřeží Osvobození od budovy pošty. Závodníci vyběhnou po Zahradní ulici na Mlýnskou kolonádu, přes Starou louku až ke Grandhotelu Pup, poté se vrací po druhé straně kolonády přes Divadelní náměstí, okolo vřídla k mostu 17. listopadu. Dále běžci absolvují část okruhu v Tuhnicích, kde poběží po ulici Západní, Šumavská a Moskevská a po třídě T. G. Masaryka.

Součástí závodu je také rodinný běh určený rodinám s dětmi, který startuje 2 hodiny před hlavním závodem. Na trati o délce 3 kilometry děti okusí úžasnou atmosféru velkých běžeckých závodů. Pro všechny účastníky jsou připravené medaile.

Při závodu musí obyvatelé města počítat s velkými uzavírkami. Jakých částí se budou týkat, organizátoři zveřejní zhruba 14 dní před samotným závodem.

  • Aktuální dění
  • Zpráva
  • sport
  • Karlovy Vary
  • běh
  • půlmaratón