Úterní Noční linka: Cestovatelské sny
Měli jste, nebo máte nějaké cestovatelské sny? Které se vám splnily, nebo které na své splnění teprve čekají, nebo už se třeba nikdy nesplní?
Snít je krásné, ale hlavní je, si tyto sny plnit. Jsme generace, pro kterou nebylo cestování samozřejmostí, a někdy mě mrzí, že se v dnešní době na to zapomíná. Dříve se ponejvíce cestovalo s dětmi po tehdejším Československu a za hranice jen tam, kam umožňoval komunistický režim. Ppro mnoho lidí byla první cesta „za hranice snů“ starým trabantem do bývalé Jugoslávie, ovšem často s problém získat výjezdní doložku. Po Sametové revoluci 1989 jsme si konečně mohli začít plnit cestovatelské sny. Někteří měli tu odvahu a vyrazili i bez znalosti angličtiny a se skromnými finančními prostředky, jiní třeba na ten svůj správný okamžik pro cestování teprve čekají. Jak to máte vy? Splnili jste si nějaké cestovatelské sny?
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.