U Toužimi na Karlovarsku začala rekonstrukce silnice za 82 milionů korun

4. září 2023 14:25

U Toužimi na Karlovarsku začala Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje s rekonstrukcí téměř dvoukilometrového úseku. 

Silnice mezi obcemi Radyně a Smilov se rozšíří, zpevní a přibudou na ní svodidla. Stavební práce vyjdou na 82 milionů korun. Jedna z největších dopravních investic Karlovarského kraje skončí na podzim příštího roku, řekl krajský zastupitel zodpovědný za dopravu Jan Bureš z ODS.

„Tento úsek není v ideálním stavu, takže my tady budeme dělat nejenom nové povrchy, ale bude se tu dělat i statické zajištění té silnice, její rozšíření a nová svodidla. To vše s cílem, aby ta komunikace, která vede z Toužimi po trase 207, byla bezpečnější,“ uvedl Bureš.

Řidiče čekají omezení

Pro letošní rok je v plánu pouze zúžení silnice bez uzavírek nebo kyvadlového provozu. V příštím roce ale řidiče čeká úplná uzavírka silnice. Platit by měla od dubna do října. Výjimku budou mít místní obyvatelé, Integrovaný záchranný systém (IZS) nebo MHD. Zhruba dvacetikilometrová objízdná trasa pak povede přes Žlutice.

Na investici dostane kraj evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Pokryje 85 procent nákladů. Osmi miliony korun přispěje město Toužim, které uhradí navazující úpravy v obcích.

„V Radyni se budou dělat dvě autobusové zastávky plus chodník, aby občané mohli chodit bezpečně podél komunikace, která je poměrně nebezpečná, protože je v kopci. Ve Smilově jsou to dvě autobusové zastávky a veřejné osvětlení,“ řekl nezávislý starosta Toužimi Alexandr Žák.

Silnice II/207 vede z Toužimi směrem na Žlutice. První část směrem od Žlutic už silničáři před časem opravili. Po dokončení nynějších oprav bude pokračovat rekonstrukce úseku Radyně a Toužim. Silnice by měla být kompletně opravená v roce 2027.

autor: nkr | zdroj: ČTK
Spustit audio