Svou profesní dráhu zasvětila hudbě. Učí na čtyřech školách a vede tři pěvecké sbory, taková je žena mnoha profesí Iveta Poslední

23. prosinec 2019

Na Sokolovsku od dětství žije hudebnice, sbormistryně, učitelka, lektorka, skladatelka a zpěvačka Iveta Poslední. Svou profesní dráhu zasvětila hudbě. Učí na čtyřech školách a vede tři pěvecké sbory. Ve volných chvílích upravuje a komponuje skladby a připravuje další akce pro své zpěváky a zpěvačky.

„Od malička jsem zpívala, prošla jsem mnoha pěveckými sbory. Ten nejvýznamnější byl pro mě sbor pana profesora Štrunce v Karlových Varech, pak následovaly další ještě na vysoké škole a byla jsem jednou z těch, kteří byli přijati do Bohemiachoru, což je také velice zajímavý sbor v rámci celé České republiky,“ popsala svou cestu k hudbě Iveta Poslední.

Nyní paní Iveta vede několik svých pěveckých sborů. Zastává názor, že zpívat se může naučit každý, kdo umí mluvit a má znělý hlas. „Hlasivky jsou sval jako každý jiný, dá se vycvičit,“ řekla Poslední. 

Její sbory spolupracují například s Hudbou Hradní stráže, ale zpívaly také například s Václavem Noidem Bártou. Na co se nyní s dětmi chystá, si poslechněte v rubrice Náš příběh:

autoři: Jitka Čmoková , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio