Středoškoláci se v inscenaci Na Mizině vydají na cestu fiktivním městem v krizi inspirovaným Plzní
Čtyřletý projekt Plzeňská verze imerze připravil v pořadí druhou premiérovou inscenaci, tentokrát určenou studentskému publiku. Představení Na Mizině se pohybuje na pomezí divadla, výstavy a gamebooku. Děj se odehrává v alternativní blízké budoucnosti, tvůrci se ale inspirovali skutečnými událostmi, které zasáhly Plzeň na konci první světové války.
Cílem projektu „Plzeňská verze imerze“ je přinést do Plzně formát imerzivního divadla – progresivní divadelní formy, která odstraňuje hranici mezi jevištěm a hledištěm a diváky vtahuje přímo do děje. Projekt propojuje divadlo s architekturou a oživuje unikátní plzeňské prostory site-specific inscenacemi. Projekt se zaměřuje na téma dětství v dobách globální krize. Spolu s pražským uměleckým souborem Tygr v tísni a pořádajícím spolkem PaNaMo se do něj zapojili i studenti Gymnázia Františka Křižíka a Střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček.
Série dopoledních představení pro školy se bude hrát v prostoru Papírny Plzeň od 19. května, premiéra je 23. května a reprízy pro veřejnost se plánují na podzim 2025.
Na představení nás přišla pozvat dramaturgyně nezávislého divadelního souboru Tygr v tísni Marie Nováková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.