Středeční Noční linka: V jednoduchosti je krása

18. říjen 2023

Slovy klasika – každé zbytečné slovo je zbytečné. I tak by se dalo ilustrovat téma dnešní Noční linky.

Ale nepůjde jen o slova. Krása jednoduchosti od prostého opečení čerstvě uloveného pstruha, jenž nepotřebuje rafinované přílohy a příchuti, přes chválu jednoduchých a krásných linií funkcionalistických staveb, až třeba po oděv, který volíte tak, aby vás okolí nemělo za uprchlého cirkusového klauna…

Snad si o něco více shora uvedených slov zaslouží i téma, které stojí v záhlaví dnešní Noční linky. Na ně, na příběhy jimi tvořené a na vaše potvrzení toho okřídleného, že v jednoduchosti je krása, bude na telefonu 731 800 900 čekat váš průvodce, Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.