Středeční Noční linka: Sledovali jste před rokem 1989 zahraniční televize?

18. listopad 2020

Letmé nahlédnutí do programu tehdejší Československé televize před 31 lety bude mít za výsledek nález perel jako Cesty našeho zemědělství, Kompas, Vlaštovka, Azimut, FKÚ pátrá, radí, informuje nebo Setkání se sovětskými umělci.

Pravda, na tehdy mnohdy ještě černobílých obrazovkách jsme občas vídali i francouzské veselohry s Belmondem a Louisem de Funésem anebo dobrodružství komisaře Cattaniho v seriálu Chobotnice či série Dobrodružství Černého Bleska a Daktari. Ale ti, kteří to přece jen k tehdy zadrátovaným hranicím měli blíž, jistě nahlédli do programu rakouských, německých a polských televizních stanic.

Sledovali jste před sametovou revolucí v programech zahraničních televizí jen dobrodružství Toma a Jerryho a Davida Hasselhofa a jeho auto-parťáka, nebo i z pohledu tehdejšího režimu ideologicky závadné zpravodajství a filmy, ke kterým jsme se na domácích obrazovkách nedostali?

Zavolejte nebo napište dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?