Starostové uzavřených okresů Cheb a Sokolov žádají ministra zdravotnictví o respirátory i lékaře

23. únor 2021 09:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Roušky a respirátory jsou v Česku nyní nedostatkové zboží (ilustrační foto)

Dodávka respirátorů pro obyvatele nebo zvýšení počtu vakcín – to jsou jen některé požadavky, se kterými se starostové uzavřených okresů obrátili na ministerstvo zdravotnictví.

Starostové uzavřených okresů Chebska a Sokolovska napsali ministru zdravotnictví Janu Blatnému z hnutí ANO otevřený dopis. Reagují v něm na nepříznivou situaci v nemocnicích. Ty se potýkají s nedostatkem lůžek pro pacienty s covid-19 a chybí i personál.

V dopise také ministra žádají o tři jednoduchá opatření, která by mohla pomoci v boji s koronavirem. „Žádáme o aktivní kroky vlády, které vidíme ve třech možných směrech. Tím prvním je zajistit dostatek ochranných pomůcek, respirátorů pro obyvatele postižených okresů. Dále jsme očekávali, a proto po tom voláme, masivní očkování obyvatel. To po čem voláme dlouhodobě, a ukazuje se to jako zásadní, je nedostatek lékařů a lékařské péče v našem kraji,“ uvedl starosta Chodova Patrika Pizingera z hnutí Místní

Podle něj se navrhovaná opatření snaží pomoci přetíženým nemocnicím: „V tuto chvíli je zdravotnický systém v Chebu, Sokolově ale už i v Karlových Varech opravdu na hranici možností. Vidíme v tom ale i ochranu obyvatel. Pokud je vakcína cestou, jak z epidemie ven, tak chceme ochránit naše obyvatele před masivním šířením. I proto, aby ten průběh, který začíná být u té nemoci velmi tragický, aby je tento osud vůbec nepotkal.“

Obdrželi už starostové odpověď od ministerstva? Jak budou dále postupovat? Nejen to si poslechněte v záznamu rozhovoru:

autoři: Andrea Strohmaierová , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio

Související