Sokolovská taneční skupina Mirákl získala titul Mistra světa

17. prosinec 2018 08:00

Hned dvě mistrovství světa v jazz a modern dance, která na sebe navazovala, absolvovali tanečníci Miráklu první prosincový týden v Polsku.

Reprezentovat Karlovarský kraj a Českou republiku vyrazilo 40 tanečníků v dětské a juniorské kategorii s 20 choreografiemi, se kterými získali nominaci v soutěži Czech Dance Organization. Prestižní soutěže se zúčastnilo více než 2 500 tanečníků z 32 států celého světa. 

Největším úspěchem bylo získání titulu Mistrů světa v dětské věkové kategorii disciplíny jazz dance formace za vystoupení Muzikál. Stříbrné medaile si pak vytančily ve stejné disciplíně juniorské tanečnice za choreografii The greatest show. Stříbro přidala také výběrová malá skupina dětí opět v jazzu s vystoupením Doctor Jazz.

Bronzové medaile do sbírky Mirákl získal v dětské kategorii modern dance, a to za formaci Place 4 everyone a dětské duo. Velikým úspěchem poté byl i postup juniorské formace i malé skupiny do finále obsazené kategorie modern a contemporary dance.

Mirákl se díky svým letošním výsledkům zařadil mezi světové špičky

Hodnocení mezinárodní poroty potěšilo i hlavní trenérky a choreografky skupiny Andreu Burešovou a Markétu Vajdíkovou, to když v některých disciplínách jejich svěřenci dosáhli i na nejvyšší hodnocení za techniku.

Na soutěži se totiž setkávají s národními týmy států, které trénují i dvoufázově denně a jejich členové jsou často studenty či absolventy tanečních konzervatoří.

„Na své svěřenkyně jsme neskutečně pyšné, těšily nás i ohlasy v publiku a v zákulisí soutěže. Jejich výkon při postupech do finále soutěže nebyl pouze o precizním provedení choreografie, ale i o fyzické přípravě. Některé sólové tanečnice se na parket dostaly až pětadvacetkrát. V té chvíli jsme pak museli fungovat i jako fyzioterapeuti a psychoanalytici.“

autor: nkr | zdroj: Město Sokolov
Spustit audio