Sobotní Noční linka: Jak jsem stál(a) poprvé na lyžích. Říkají vám něco zimní sporty?

12. leden 2019

Vzpomenete si na vaše první lyže? Od koho jste je dostali a jaké byly? Dřevěné nebo nějaké lepší? Kdy a jak jste začali s lyžováním? Stáli jste na nich hned jak jste se naučili chodit a nebo vás lyže zlákaly až relativně v pozdějším věku? 

Jaké byly první obloučky na lyžích, skoky, pády? Kde jste skončili? V potoce nebo i jinde? Co lyžařské výcviky? Probíhaly po vzoru Sněženek a machrů?

Vynález lyží nám přinesl vedle nového dopravního prostředku a sportovního odvětví také zdroj zimní zábavy. Jsou lidé, kteří se na lyže těší prakticky celý rok a nesundají je, dokud mohou. Někteří vyrážejí v létě na horské ledovce.

Rychlá prkýnka jsou zdrojem zábavy a nezapomenutelných zážitků. Na vaše vyprávění a příběhy se už moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.