Pondělní Noční linka: Rádio a já

13. únor 2023

Na písničku se stejným názvem snad v dnešní Noční lince taky dojde, ale především (a k tomu se vlastně od textu Standy Procházky můžeme odrazit) vás na sklonku Světového dne rádia čeká otázka, čím pro vás rádio, resp. rozhlas je.

Datum bylo pro Mezinárodní den rádia stanoveno organizací UNESCO v souvislosti se vznikem Rádia Spojených národů, což bylo 13. února 1946. Je pro vás rozhlasové vysílání společníkem, kterého máte vždy s sebou? Zvukovou kulisou? Už odedávna máte ucho nalepené na svém přijímači kvůli písničkám? Dáváte přednost četbě, reportážím, zasvěceným komentářům?

O tom, čím je pro vás rozhlasové vysílání, si v dnešní Noční lince budete moct povídat s Borkem Kapitančikem na telefonu 731 800 900, psát můžete do webového formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?