Petr Pavel zahájil dvoudenní návštěvu Karlovarského kraje

15. únor 2023 09:45, aktualizováno

Nově zvolený prezident Petr Pavel ve středu zahájil dvoudenní návštěvu Karlovarského kraje. Jde o jeho první větší cestu do regionů od svého zvolení.

V Karlovarském kraji se setká se zástupci obcí ve všech třech okresech, v plánu má besedu s občany i návštěvu škol nebo podniků. Pavel krátce po svém vítězství ve druhém kole prezidentských voleb uvedl, že by rád navštívil nejdříve kraje, ve kterých získal větší podporu jeho protikandidát Andrej Babiš.

V Karlovarském kraji získal Pavel 49 procent hlasů, zatímco Babiš 51 procent. Z okresů vyhrál Pavel jen na Karlovarsku, Chebsko a Sokolovsko bylo více nakloněno Babišovi. Babiš kromě Karlovarského kraje vyhrál ještě v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Pavel chce poznat hlouběji problémy v regionech, které jsou společně označované jako strukturálně postižené. Společné mají důsledky těžby uhlí, ale také nižší vzdělanostní úroveň nebo mzdy. Chce vědět, kde lidé i starostové, kteří jsou podle Pavla často za hnutí ANO, vidí hlavní problémy.

„Nejvíc mě bude zajímat, co obyvatelé Karlovarska považují za hlavní problémy, jak vnímají účinnost, nebo naopak neúčinnost vládních opatření a jak zabránit odcházení mladých lidí z regionu,“ uvedl k návštěvě v úterý na facebooku.

Pavel zahájí i hokejový zápas mezi Energií a Spartou

V Karlovarském kraji se Pavel setká s představiteli obcí na Ašsku, v Chebu navštíví mateřské centrum Klubíčko, bude jednat s podnikateli a představiteli firem a navštíví jeden z podniků v Průmyslovém parku Cheb. Jde o společnost BWI, která u Chebu vyrábí od roku 2016 tlumiče a brzdy do automobilů. Firma má čínské vlastníky. Na cestě krajem se také zastaví na radnici v Sokolově.

V Karlových Varech se setká s představiteli Karlovarského kraje a města Karlovy Vary. Sejde se jak s hejtmanem Petrem Kulhánkem (KOA), tak i primátorkou města Andreou Pfeffer Ferklovou (ANO).

Měl by také zahájit hokejový zápas mezi HC Energie a Spartou Praha. Na závěr prvního dne návštěvy se setká s občany v krajské knihovně.

autoři: Zdeněk Trnka , nkr | zdroj: ČTK
Spustit audio