Pátý ročník Logické olympiády 2012 je v plném proudu

28. srpen 2012

Mensa České republiky zahájila již pátý ročník tradiční Logické olympiády pro talentované děti a mládež z celé České republiky. Soutěž se pořádá už několik let ve snaze doplnit spektrum aktivit pro děti a mládež o klání, kde rozhoduje samostatné uvažování a schopnost logického myšlení.

Registrace do soutěže již začala. Zájemci se mohou registrovat až do 30. září 2012 na webových stránkách olympiády www.logickaolympiada.cz, kde jsou také k dispozici další informace.

Soutěže se každoročně účastní desítky tisíc dětí, jen vloni bylo zaregistrováno 32 300 žáků a studentů z více než 1 200 základních a středních škol z celé republiky. Olympiáda bude tradičně probíhat tříkolově, a to ve třech věkových kategoriích. Nejprve proběhnou nominační kola, nejúspěšnější řešitelé postoupí do krajských kol a o vítězi se rozhodne v listopadu v celostátním klání v Praze.

V loňském roce se v Karlovarském kraji do soutěže zapojilo 1 181 řešitelů. Sedm nejlepších postoupilo do republikového kola, kde si pak nejlépe vedla žákyně ZŠ Dukelských hrdinů v Karlových Varech Nora Prokešová, která republikové kolo v kategorii 1.stupeň ZŠ vyhrála.

autor: Směna ČRo Plzeň
Spustit audio