Páteční Noční Linka: Když se řekne „domov“

18. listopad 2022

Co pro vás znamená slovo domov a kde se cítíte doma? Našli jste svůj bezpečný přístav? Je to tam, kde nyní žijete, nebo se vám při slově domov vybaví něco jiného? Byli jste tak říkajíc přesazeni ze svého domova někam, kde jste si nikdy nezvykli? Možná domov stále hledáte, bezpečný přístav, kotvu ve vašem životě?

Domov, místo kde je nám dobře a bezpečně. Opravdový domov má každý ve svém srdci. Ne každý považuje místo kde bydlí za domov. Někdo má jen bydliště, přechodné místo kam se vrací po práci, případně z různých aktivit a nepovažuje ho za domov. Domov je náš bezpečný přístav, ve kterém se cítíme dobře. Protože se v našem domově chceme cítit co nejlépe, snažíme si ho zařídit a přizpůsobit podle svých představ. Jak se vám to podařilo? Co všechno vytváří a dotváří váš domov? Domov je také o lidech. Soužití s dalšími, byť jde o blízké, může být někdy i těžké. Co pro vás znamená „domov“?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.