O víkendu se mírně oteplí. Vyrazit můžete stále na většinu přírodních koupališť v kraji

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Koupaliště Michal v Sokolově

Většina přírodních koupališť v Karlovarském kraji má nadále výbornou nebo velmi dobrou kvalitu vody. Zákaz koupaní platí pouze na koupališti Velký rybník na Karlovarsku a na přehradě Jesenice u Chebu v místě kempu Václav. Vydala ho Krajská hygienická stanice na základě posledního měření kvality vody. 

Návštěvnost koupališť byla v posledních dnech nižší, koupání nepřálo počasí s větší oblačností, nižšími teplotami a občasným deštěm.

Nejlepší podmínky ke koupání v přírodních koupalištích jsou nadále na Sokolovsku. Všechna kontrolovaná koupaliště tam od hygieniků Krajské hygienické stanice v Karlových Varech získala nejlepší ohodnocení. Za koupáním se tak lidé bez obav mohou vydat na koupaliště Michal, k tatrovické přehradě, na Boden u Habartova i Bílou vodu nedaleko Chodova. Poslední měření ale potvrdila výbornou kvalitu vody také na koupališti Dřenice u nádrže Jesenice, v Lidu u Mariánských Lázní a také na přehradě Skalka u Chebu.

Na karlovarské Rolavě, u mola a v brouzdališti má voda mírně zhoršené vlastnosti. Zákaz koupání je na Velkém Rybníku u Hroznětína a na přehradě Jesenice v kempu Václav.

Podle předpovědi meteorologů by teploty v pátek měly vystoupat k 25 stupňům, v sobotu a neděli až k 29 stupňům Celsia. Přijít ale mohou přeháňky nebo bouřky.

Spustit audio
autor: Naďa Krásná | zdroje: ČTK , Český hydrometeorologický ústav