Noční běh pro Světlušku rozzáří karlovarský areál Rolava

2. září 2021 12:25

Zažijte unikátní atmosféru a podpořte svým pohybem dobrou věc. Noční běh pro Světlušku poprvé míří do lázeňských Karlových Varů. Akce se koná na podporu nevidomých 9. září v areálu koupaliště Rolava.

Do historicky prvního běhu pro Světlušku v Karlovarském kraji se 9. září zapojí nejen tým Českého rozhlasu Karlovy Vary ale také hráči volejbalového týmu VK ČEZ Karlovarsko. Kromě možnosti se proběhnout se skutečnými sportovními hvězdami, můžete získat podpisové karty svých oblíbených hráčů. Světlušku také osobně podpoří také asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary Tomáš Mariška a vedoucí týmu Daniel Kubelka.

Start i cíl je v areálu Rolava. Registrace bude probíhat od 18 hodin. Start potom ve 20 hodin. Běžet nebo třeba jen jít může na dvou připravených trasách (2,5 a 5 km) úplně každý. Na místě samozřejmě nebude chybět legendární startovní brána, stánek Světlušky i doprovodný program.

Těšit se můžete na taneční vystoupení i vodní záchranáře

Lidé si také budou moci zakoupit předměty od Světlušky nebo originální výrobky, které jsou prací žáků Základní umělecké školy Karlovy Vary. Výtěžek ze startovného ve výši 150 Kč i z prodeje výrobků využije Světluška pro potřeby nevidomých a slabozrakých osob.

Připomínáme, že je nutné dodržovat proti covidová opatření. Je tedy nutné mít s sebou doklad o prodělaném očkování, negativním testu, nebo prodělané nemoci a roušku. Tu bude možné před startem sundat. Domácí mazlíčky prosím nechte doma, do areálu Rolava psi nesmí.

autoři: Eva Jandáková , nkr
Spustit audio