Nedělní Noční linka: Patříte do rodiny chatařů a chalupářů?

21. duben 2024

Patříte mezi ty, kteří se v létě touží vzdát betonové džungle města a zamířit do klidu přírody? Proč je chalupářství tak přitažlivé? Pro mnohé je to více než jen únik z hektického života - je to způsob, jak znovuobjevit spojení s přírodou, vzpomenout si na jednoduché radosti a nadechnout se čistým vzduchem. Jak to máte vy?

Co vás na chalupářství nejvíce baví? Co ve vás evokuje jedinečnou atmosféru chalupy? Kůlové ploty, grilování nebo košaté muškáty? Historie nám ukazuje, že jsme odjakživa byli národem, který umí ocenit život v přírodě. Už Karel IV. si nechal postavit chatu nad Berounkou, aby si mohl užít klid a krásu venkova. A Hurvínek? Ten taky jezdil na chalupu k bábince. A co vy? Patříte do této chalupářské tradice?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.