Nedělní Noční linka: Historky z vojny, historky z porodnice

21. leden 2024

Málokdo z mužů se v dobách povinné základní služby na vojnu těšil, ale každý, kdo ji absolvoval, na ni dodnes vzpomíná. O historky z vojny tedy v podání posluchačů asi nebude nouze.

A aby nepřišla zkrátka ani druhá polovina obecenstva, postavme alespoň pro dnešní dvě hodiny Noční linky do protikladu historky z míst, která v minulosti byla skoro výhradně polem ženským – porodnice (ovšem, pánové, pokud jste už jako nastávající tatínci byli u porodu, jistě také přispějete svojí vypravěčskou troškou do mlýna).

Na vaše příběhy se na telefonu 731 800 900 a na e-mailu linka@rozhlas.cz bude těšit dnešní průvodce Noční linkou Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.