Nad plánovaným obchvatem Trstěnic a Drmoulu už jezdí auta. V rámci výstavby obchvatu tam vznikl nový most

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Most nad plánovaným obchvatem Trstěnic a Drmoulu před dokončením

Nový most mezi obcemi Drmoul a Hamrníky můžou ode dneška (24. 1.) využívat řidiči. Přemostění vede nad novým obchvatem Trstěnic a Drmoulu, který Ředitelství silnic a dálnic staví téměř dva roky. Údržbu na novém mostě bude ale zajišťovat Karlovarský kraj.

„Most je součástí komunikace, která patří Karlovarskému kraji, nicméně investorem je Ředitelství silnic a dálnic, to buduje obchvat Trstěnic a Drmoulu,“ řekl náměstek hejtmana Martin Hurajčík. Nový most sice postavilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), jeho údržbu už ale zajišťuje Karlovarský kraj.

Součástí nového obchvatu, který je dlouhý zhruba 5 kilometrů, je celkem 6 mostních objektů. Pouze dva ale vedou nad novou komunikací. „Jedná se o most přes hlavní trasu obchvatu. Je to most na silnici třetí třídy, který spojuje obci Drmoul s částí Hamrníky. Ještě na té stavbě máme jeden most, který je veden přes hlavní trasu. Nachází se na mimoúrovňovém křížení na začátku trasy ve směru na Cheb,“ popsal ředitel karlovarské správy ŘSD Lukáš Hnízdil.

S výstavbou obchvatu Trstěnic a Drmoulu začalo ŘSD před necelými dvěma roky. Most u Hamrníků je jednou z posledních velkých staveb nové silnice. Po obchvatu by se měli řidiči poprvé projet na konci května letošního roku.

Na výstavbu obchvatu navazuje investice Karlovarského kraje, a tou je obchvat Mariánských Lázní. Ten by měl být dokončený na podzim letošního roku. Náklady za obě dopravní stavby přesahují 650 milionů korun. Obchvaty jsou spolufinancované z Evropských fondů.