Na zahajovacím koncertu festivalu v Karlových Varech vystoupí Morcheeba i Russell Crowe

24. květen 2023 12:35

Na zahajovacím koncertu filmového festivalu v Karlových Varech zahraje 30. června britská kapela Morcheeba. Kromě ní vystoupí už avizovaný herec Russell Crowe se svou skupinou Indoor Garden Party a také zpěvák Vojtěch Dyk s jeho autorským projektem D.Y.K.

Letošní ročník festivalu se bude konat od 30. června do 8. července. Koncert kapely Morcheeba se bude konat před hotelem Thermal jako součást slavnostního zahájení festivalu 30. června od 19:00. Pro veřejnost bude zdarma.

Skupinu Morcheeba založil v 90. letech minulého století Ross Godfrey se svým bratrem Paulem a zpěvačkou Skye Edwardsovou. Skladby Morcheeby nabízejí mix trip hopu, rocku, blues a etnických prvků. V Česku kapela vystoupila několikrát, naposledy v roce 2021 na pražském festivalu Metronome.

V den zahájení karlovarského festivalu zahraje také před Thermalem od 22:45 Crowe a Indoor Garden Party. I tento koncert si lidé mohou poslechnout zdarma. Program zahajovacího večera 30. června doplní také vystoupení zpěváka Vojtěcha Dyka od 21:00 v prostoru Mattoni Life Baru u Vřídelní kolonády.

Crowe převezme Křišťálový glóbus

Pořadatelé festivalu už dříve oznámili, že herec a režisér Russell Crowe rovněž dostane Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Čtěte také

Další oceněnou bude česká herečka Daniela Kolářová, která převezme Cenu prezidenta filmového festivalu Karlovy Vary.

Znělka letošního 57. ročníku karlovarského filmového festivalu připomene opět jednoho z hostů mezinárodní přehlídky, amerického herce a producenta Johnnyho Deppa. Znělku, kterou natočil režisér Ivan Zachariáš, uvidí publikum poprvé při zahájení festivalu.

autor: nkr | zdroje: ČTK , Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio