Na veřejnost jen s rouškou. Hejtman Karlovarského kraje zakázal pohyb osob bez ochranných prostředků dýchacích cest

Kvůli ochraně občanů před nákazou koronavirem dnes 18. března hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis nařídil zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny a materiály) do prostředků veřejné hromadné dopravy.

Zákaz dále platí i pro vstup do provozoven, jejichž provoz je povolen za nouzového stavu vyhlášeného vládou, do sociálních a zdravotnických zařízení, do sídel orgánů veřejné moci, správních orgánů a integrovaného záchranného systému, školských zařízení, pošt a lékáren a na všechna veřejně přístupná místa.

Hejtman nařídil také v zařízeních poskytujících ubytovací služby na území Karlovarského kraje, v nichž bude současně více než 5 hostů nebo návštěvníků, rovněž zákaz pohybu bez ochranných prostředků dýchacích cest, a to počínaje dnem 18. 3. 2020 od 10:30 do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu.

„Prosím občany, aby se řídili pokyny příslušníků bezpečnostních sborů a ozbrojených sil, provádějících střežení a kontrolu. Věřím, že se nám i tímto způsobem podaří ochránit zdraví našich lidí a přispět k zastavení šíření nákazy,“ uvedl hejtman Kubis.

V případě nesplnění povinností stanovených tímto rozhodnutím, lze uložit podle zákona pokutu až 20.000 korun.

Spustit audio
autor: Naďa Krásná | zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje