Na start historicky prvního Nočního běhu pro Světlušku v Karlových Varech se postavilo 180 běžců

10. září 2021

Do historicky prvního Nočního běhu pro Světlušku v Karlovarském kraji se zapojilo 180 běžců. Areál Rolava rozzářily čelovky ve čtvrtek 9. září. Pro potřeby nevidomých se podařilo vybrat krásných 44 tisíc korun!

Návštěvníci akce měli možnost Světlušku, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, podpořit nejen během, ale také třeba koupí originálních sbírkových předmětů i výtvarných děl studentů ZUŠ Dvořákova Karlovy Vary. Díky Tyflocentru Karlovy Vary si mohli vyzkoušet, jak se žije nevidomým. V doprovodném programu se představili i mladí tanečníci ze skupiny Rappresent crew boys.

Vodní záchranáři zejména dětské zájemce zasvětili do základů první pomoci. Nechyběla překážková dráha pro děti, kterou připravil Atletický klub Triatlet Karlovy Vary i nezbytná rozcvička před samotným startem v podání Lucie Mercové z Centra zdravého pohybu Carpe Diem.

Celkový výtěžek z karlovarského Běhu pro Světlušku ve výši 44 195 korun poputuje na konto Světlušky, která pomáhá všem zrakově postiženým žít život dle vlastní volby.

Všem běžcům, dobrovolným pomocníkům, pořadatelům i přispěvatelům patří obrovský dík!

autoři: Eva Jandáková , nkr
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.