Na Sokolovsku bude zkušební centrum pro autonomní vozy BMW

22. listopad 2018 08:55

BMW Group chystá na Sokolovsku vybudování zkušebního centra pro autonomní vozy. Na uskutečnění svého záměru získá od státu investiční pobídku ve výši 528, 7 milionu korun.

„Schválení investiční pobídky velmi vítám, protože vybudování zkušebního centra je klíčovou investicí pro rozvoj našeho regionu. Karlovarský kraj se v rámci memoranda uzavřeného s automobilovým koncernem BMW zavázal, že postaví příjezdovou cestu k polygonu včetně nabíjecí stanice,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. 

​Německý automobilový koncern BMW by měl v následujících letech vložit do výstavby centra okolo 2, 55 miliardy korun. Vzniknou zde stovky atraktivních pracovních míst.

Centrum má zahájit provoz do konce roku 2022

„Stavba je zahrnuta v akčním plánu programu Restart určeném pro strukturálně postižené regiony. Ministerstvo dopravy potvrdilo, že peníze na vybudování silnice třetí třídy půjdou prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury. Práce na dopravním napojení by mohly začít v dubnu 2019,“ dodala hejtmanka.

Nové zkušební centrum se bude rozkládat na ploše přibližně 500 hektarů severně od Sokolova. Provádět se tam budou testy pro vývoj a validaci asistenčních systémů řidiče pro částečně a plně automatizované řízení, stejně jako testy pro vývoj vozidel s alternativními pohony a testy zajištění kvality. 

autor: nkr | zdroj: Karlovarský kraj
Spustit audio