Místo nevyužitých kanceláří malometrážní byty. Sokolov přestavuje objekt bývalých chráněných dílen

Přestavba objektu
Přestavba objektu

Nové malometrážní byty pro mladé lidi nebo seniory vznikají v Sokolově. Nevyužívaný objekt chráněných dílen u sídliště Michal město začalo rekonstruovat v loňském roce.

„Celkem je zde sedmnáct bytů. Jeden je o velikosti 3+kk a zbytek jsou byty malometrážní 2+kk,“, říká starostka Renata Oulehlová. Užitná plocha malometrážních bytů bude v průměru 40 metrů čtverečních. Každý bude mít navíc buď předzahrádku, nebo balkon.

V bytech už jsou připraveny prostory pro vybudování koupelny a jsou zde udělané rozvody. Konečné vybavení bytů bude obsahovat kuchyňskou linku bez spotřebičů a zařízenou koupelnu.

Byty jsou zatím ve stádiu příprav

„Byty chceme jednoznačně pronajímat, cestou prodeje nechceme jít. Na pravidlech o tom, jak se budou byty přidělovat a pronajímat, se stále domlouváme,“ uvedla starostka.

Další část objektu by město chtělo využít i pro zdravotnické služby

S objektem sousedí chráněná dílna a počítá se také s vybudováním pekárny a zdravotnických služeb. „Bude tady masérna, v jednání je také zubní ordinace a dětský lékař,“ dodala Renata Oulehlová.

Celková rekonstrukce bude stát 32 milionů, město se nakonec rozhodlo nežádat o dotace, a financovat ji budou z rozpočtu města. Dokončení malometrážních bytů plánuje vedení města nejpozději na srpen letošního roku.