Karlovy Vary ozvláštnil další pramen. Návštěvníci ho uvidí v galerii Display

20. květen 2024 11:55

Návštěvníci lázeňského centra Karlových Varů najdou v galerijním prostoru bývalé budovy Spořitelny další pramen. Jde o výtvarnou instalaci, kterou vytvořily dvě mladé umělkyně Radka Bodzewicz a Petra Švecová. 

Obě autorky strávily tři týdny na rezidenčním pobytu, během kterého vytvořily i další práce inspirované prameny. Nový pramen je akvarelem na sedm metrů dlouhém plátně, částečně instalovaném svisle na bílém panelu. Plátno s různými motivy spojenými s přírodou i lidmi z něj splývá na zem, kam jako voda stéká a pokračuje.

„Postupně jsme z různých pohledů propracovávaly motiv plynoucího pramene,“ uvedla k práci Radka Bodzewicz. „Nechtěly jsme dělat ilustraci pramene v podobě dlouhého modrého pruhu vody. Šlo nám spíš o symboliku. Pramen také nese věci, které se vynoří a zmizí. Jsou v něm figurativní prvky i prvky, které se vztahují k přírodě,“ doplnila Petra Švecová.

Rezidenční pobyt obou autorek byl další ze součástí projektu J&T Banky Magnus Art Residency. Podporuje od letošního roku každý měsíc dva umělce, kteří během svých karlovarských rezidenčních pobytů společně tvoří, vzájemně se inspirují a čerpají podněty z místních zákoutí.

Aktuálně má galerie otevřeno od pátku do neděle, vždy od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma.

autor: Josef Šorfa
Spustit audio