Karlovarské krematorium opět začne fungovat, zastupitelé schválili finance

Kremační pec
Kremační pec

Noví zastupitelé totiž schválili finance na opravu poškozené pece. Ta je mimo provoz od loňského srpna, kdy vyhořela elektroinstalace.

Město vybralo dodavatele, zájem měla ale jen jedna společnost, alespoň tak o tom mluví náměstkyně primátorky Hana Zemanová: „My na tuto věc opravdu pospícháme, protože chceme spustit provoz krematoria co nejdříve. Poptávali jsme i ostatní dodavatelé, ale bylo nám řečeno, že nemají čas tu rekonstrukci provést.“

V rámci rekonstrukce kremační pece, na kterou zastupitelé vyčlenili 7,5 miliónů korun, chce město opravit i část objektu krematoria. „Z rozpočtu se uvolnili ještě dva miliony korun, ze kterých se opraví smuteční síň,“ potvrdila primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Minulé vedení města nejdříve chtělo pec opravit. Poté se rozhodlo, že finance do rekonstrukce dávat nebude. Jedním z důvodů byly prý stížnosti obyvatel, kteří nedaleko krematoria bydlí.

Už příští rok na jaře by zařízení mohlo opět fungovat. Podle vedení magistrátu je oprava pece ale jakýmsi provizoriem. Politici totiž uvažují o stavbě krematoria nového. Stát by mělo mimo centrum lázeňského města.

Spustit audio
autoři: Andrea Strohmaierová, Naďa Krásná|zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary

Související