Historický jarmark na hradu Seeberg přenesl návštěvníky do 15. století
I letos se na hradu Seeberg na Chebsku konal tradiční historický jarmark. Hlavním tématem bylo 15. století a doba vlády Jiřího z Poděbrad. Lidé si tak připomněli historii regionu a ochutnat mohli třeba i jídlo podle zachovaných dobových receptů.
Na hrad Seeberg se o víkendu vrátili šermíři, kováři, kejklíři a hudebníci. Středověký jarmark návštěvníkům přiblížil dobu 15. století, kdy i na Chebsku působil král Jiří z Poděbrad. Právě to se stalo hlavním tématem letošních tradičních trhů.
Návštěvníci si mohli vyzkoušet dobová řemesla, nechyběla ani prohlídka hradu. „Jarmark doprovází samozřejmě program sestavený z hudby, ale máme tady i dobové atrakce,“ řekl ředitel Městského muzea Františkovy Lázně Štěpán Karel Odstrčil.
Na jarmark zamířil i redaktor Dominik Hron. Co všechnno tam bylo k vidění, si poslechněte v reportáži!
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Pecina: Liberty směřuje do fondu s dalšími investory, ti rozhodnou, co dál
-
Neplatíš výživné, nebude fotbal. Lidé se exekuce nebojí, potřebujeme nové nástroje, říká exekutor
-
Los Emil zamířil ze Zlínského kraje na Horňácko. Vykračuje si v podhůří Bílých Karpat
-
Francie zpřísnila, kde se smí kouřit. Chrání tím děti, kvituje lékařka. Odpůrce: Vadí nám regulace