Filmový festival ve Varech se blíží ke konci. Wrightová uvede svůj starší film Princezna Nevěsta

7. červenec 2023 08:55

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu se blíží do finále. I předposlední den nabídne zajímavý program.

Americká herečka Robin Wrightová v pátek na festivalu v Karlových Varech uvede svůj starší film Princezna Nevěsta. Bývalá modelka známá z filmu Forrest Gump nebo seriálu Dům z karet pak v sobotu převezme Cenu prezidenta festivalu.

Už v pátek se za své herecké výkony v českých filmech stane držitelkou ceny Modrá kostka za mimořádný umělecký výkon Eliška Křenková. Jako sedmnáctá v pořadí dostane symbolickou kostku vybroušenou z modrého polodrahokamu lapis lazuli.

V dalším programu mimo jiné Karlovarské městské divadlo nabídne koprodukční německo-česko-íránský snímek Nekonečná hranice, který byl dramaturgy vybrán do sekce Horizonty, tedy do výběru nejzajímavějších titulů aktuální sezony současné světové produkce.

Intimní příběh íránského učitele ve vyhnanství, který pomáhá afghánské uprchlické rodině, byl oceněn jednou z hlavních cen Big Screen Award na MFF v Rotterdamu.

Čtěte také

Diskusi s autory povedou pořadatelé k americkému hororu Red Rooms, který je v hlavní soutěži. Jednou z delegací v Domě České televize dnes budou zástupci Dejvického divadla v čele s hercem Ivanem Trojanem.

Kompletní program najdete zde.

autor: nkr | zdroj: ČTK
Spustit audio