Divadelní prázdniny sice ještě neskončily, ale Martin Stránský už má napilno

7. srpen 2019

Martin Stránský je sice rodákem z Jihlavy, ale srdcem a duší Plzeňan. Na západočeskou metropoli nedá dopustit. V roce 1993 dostal angažmá v Divadle J. K. Tyla a od té doby tady žije nejen on, ale i celá jeho rodina. 

Když zavřete oči a posloucháte jeho hlas, nutně se vám musí vybavit seriál Dr. House. Když oči otevřete a zapnete televizi, vidíte zase lékaře Otu Kováře z Ordinace v růžové zahradě. Martin Stránský je ale také tatínkem Billy Elliota v stejnojmenném muzikálu, který uvádí Divadlo J.K. Tyla a exceluje v inscenaci Enigmatické variace, na které vás srdečně zve. Poslechněte si náš rozhovor a dozvíte se víc.

autor: Veronika Albrechtová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.