Divadelní festival Ašlerky nabídne přes dvě desítky představení a kulturních akcí

5. červen 2024 12:25

Třídenní divadelní festival Ašlerky začíná už tento čtvrtek a nabídne až do soboty přes dvě desítky představení a kulturních akcí. Připravily je většinou soubory ze Základní umělecké školy Roberta Schumanna.

Jednu z inscenací připravil například ašský soubor Six-pack. Jmenuje se Trpělivost růže přináší. „Já hraju Alberta, majitele hotelu v české čtvrti v Chicagu. Celou dobu se tam, potýkáme s prohibicí a já pořádám večírky, kde tajně popíjíme,“ představil svou roli Jakub Kouba ze souboru Six-pack.

Festival Ašlerky 2024

V jedné z dalších rolí uvidí diváci Lucii Kašparovou. „Já jsem tam Ellen, vůdkyně mafiánského gangu,“ prozradila absolventka ZUŠ Roberta Schumanna.

Jednou ze tří dlouholetých organizátorek festivalu je spolu s Pavlou Hoškovou a Markétou Blažek Černou také ředitelka zmíněné školy Anna Pokorná. „Nabízíme dokonalou pestrost žánrů. Hrají tu všechny věkové skupiny, od maličkých dětí z naší ZUŠ až po absolventy, kterým je teď už skoro devatenáct,“ uvedla Anna Pokorná.

Diváci v Aši uvidí například soubory Dráčata, Jakože, Zatímjo nebo Nakdyby. Jako hosté se představí třeba karlovarské Divadelní studio D3. Divadelní festival začíná v ašské LaRitmě ve čtvrtek od 16:00 a pokračuje do sobotního večera.

Podrobný program najdete tady.

autoři: Josef Šorfa , nkr
Spustit audio