Čtvrteční Noční linka: Dětský svět

1. červen 2023

Mezinárodní den dětí se slaví každý rok 1. června a také u nás si jej připomínáme mnoha způsoby.

Děti dostávají různé pozornosti a připravují se pro ně v tento den či nejbližší víkend různé dětské akce. Mezi velmi oblíbené patří Pohádkové lesy nebo Dětské dny. Jak vzpomínáte na vaše dětství vy? Jakými jste byli dětmi? Naplnily se vám některé dětské sny? Co jsou nejsilnější dětské zbraně? Je to smích? Kdy vás naposledy nějaké dítko rozesmálo? Jaké jsou dnešní děti? Jaké jste měli rodiče? Jakými rodiči jste byli vy sami?

O tom všem si budeme povídat ve čtvrteční noční lince.

Zavolejte Miroslavu Hrubanovi do pardubického studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište přímo pod téma na webu rozhlas.cz/linka. K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těšíme se na Vás! 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.