Chystáte se na karlovarské vánoční trhy? Navštivte náš stánek!

9. prosinec 2019

V rámci vánočních trhů na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech bude 11. prosince od 10 do 18 hodin možné ve stánku Českého rozhlasu Karlovy Vary zakoupit originální vánoční ozdoby.

Nákupem rozzáříte nejen vlastní stromeček, obdarovat můžete také rodinu či přátele a navíc přispějete na dobrou věc. Za výrobou ozdob totiž stojí stovky hodin práce nevidomých. Výtěžek z prodeje tak bude věnován Světlušce, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kromě vánočních ozdob bude možné si zakoupit i další originální předměty, jako například hrnečky s braillovým písmem, svítící zubní kartáčky, nebo ponožky.

Těsíme se na vás!

autoři: Eva Jandáková , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.