Aš chce prodat Střelnici. Z bývalé restaurace by mohlo být kasino
Bývalá restaurace Střelnice v Aši je na prodej. Chátrající budovu chce město prodejem zachránit. Její případná rekonstrukce byla vyčíslena na 160 milionů korun a vysoké by byly i ztráty z jejího provozu.
Navzdory tomu, že je budova v centru města, souhlasili zastupitelé s tím, že nový majitel by tam mohl zřídit kasino. Vedení radnice bude objekt nabízet za cenu 8,5 milionu korun.
„Město má dlouhodobý záměr z centra a vůbec z celého města vytlačit herny. Ale protože objekt Střelnice je velký, tak si uvědomujeme, že to, co ho může zachránit, je například fungující kasino. S kasinem nikdy nebyly v Aši problémy. Takže zastupitelé schválili výjimku," říká starosta Dalibor Blažek.
Střelnici město Aš získalo převodem od Hotelů a restaurací na počátku 90. let minulého století. Zastupitelstvo města budovu tehdy prodalo. Sokolovská společnost pak do budovy investovala. Časem se ale rozdělila na dvě části, budova se stala předmětem soudního sporu a začala chátrat.
Znovu se do majetku města dostala poté, co objekt získal vietnamský podnikatel. Ten chtěl Střelnici zbourat a na jejím místě postavit supermarket. Tomu město odkupem zabránilo.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Noční můry o válce i hra na bitvu. Kampaň Fideszu negativně ovlivnila maďarské děti, začaly se bát
-
Pracovníci Českého rozhlasu a České televize stávkují. Reagují tak na návrh zákona o financování
-
Babiše nejvíce zajímá finanční situace v resortu, tlak na Vojtěcha je oprávněný, míní novinář Cikrt
-
Arménie bude mít největší sochu Ježíše na světě. Jde o projekt oligarchy, místní církev nesouhlasí