Cestou na Vlčí jámy u Horní Blatné si můžete odpočinout na obří lavičce. Někdo vám na ni musí pomoct

Redaktorka Jana Strejčková na Vavřincově lavičce
Redaktorka Jana Strejčková na Vavřincově lavičce

Obří červená lavička zdobí od roku 2018 oblíbenou turistickou trasu vedoucí k Vlčím jámám a rozhledně na Blatenském vrchu. Tuto turistickou atrakci rozhodně nepřehlédnete. Pyšní se totiž úctyhodnými rozměry - celkovou výškou 2,8, výškou sedadla 1,42 a šířkou 4 metry.

 

Lavička slouží k pobavení turistů, kterých tu za sezónu projde skutečně mnoho. Málokdo si odpustí se na ní vyfotit. K tomu, aby si na ní člověk ale mohl udělat fotku, potřebuje kromě druhých rukou také slušnou fyzickou kondici. Dostat se na sedadlo pouze vlastním silami není totiž vůbec jednoduché.

Za nápadem a provedením obří lavičky stojí členové spolku Vavřinec. Jeden z členů spolku, Miroslav Očenášek, se inspiroval podobnou lavičkou, která stojí v Barceloně. Od nápadu k realizaci už nebylo daleko. Trvalo pouhých šest týdnů a na lavičce mohly vzniknout první fotky.

Není také náhodou, že v těsné blízkosti lavičky najdete dřevěnou sochu svatého Vavřince a vchod do štoly Vavřinec. I za tím stojí spolek, který se stará o obnovu historického horního dědictví města Horní Blatná. Kromě toho tu pořádá společenské a sportovní akce, podporuje aktivity v oblasti cestovního ruchu a ochrany místní přírody a krajiny.