Blokové čistění ulic začne v Karlových Varech se zpožděním

7. duben 2021 12:30

Centrem Karlových Varů měly v těchto dnech projíždět úklidové stroje. Tradiční jarní blokové čištění ulic ale překazilo počasí s teplotami pod nulou a vydatnými sněhovými přeháňkami.

V Karlových Varech mělo po Velikonocích začít blokové čištění ulic. Kvůli změně počasí a sněžení ale vedení města jarní úklid zatím odložilo. Podle mluvčí magistrátu Heleny Kyselé začne v pondělí 12. dubna.

Podle harmonogramu se pracovníci úklidu v pondělí objeví v ulicích Krušnohorská, Chomutovská, Ostrovská, Jáchymovská a Železná. Na pondělní večer je také naplánováno noční mytí v ulicích I.P. Pavlova, Karla IV., Sadová, Zahradní, nábřeží Osvobození, nábřeží J. Palacha, Chebský most, náměstí Republiky.

Blokové čištění bude probíhat v plném rozsahu, tedy i se strojovým čištěním komunikací včetně parkovacích zálivů a parkovišť. Z tohoto důvodu bude potřeba v souladu s dopravním značením odstavit vozidla z lokalit avizovaného úklidu. Vozidla, která budou bránit provedení blokového čištění, budou z místa úklidu odtažena.

autoři: Zdeněk Trnka , Naďa Krásná | zdroje: Český rozhlas Karlovy Vary , Magistrát města Karlovy Vary
Spustit audio