Bečov začal s průzkumem opěrných zdí v centru města. Začínají ohrožovat obyvatele

17. září 2021 13:35
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bečov nad Teplou kontroluje opěrné zdi. Průzkum skončí příští rok

Uvolněné kameny, rozšířené spáry, poškozené zdivo – tak vypadají opěrné zdi v Bečově nad Teplou. Na jejich opravu se proto město dlouhodobě připravuje.

Opěrné zdi v Bečově nad Teplou jsou ve špatném technickém stavu. Uvolněné kameny začínají ohrožovat rodinné domy i projíždějící automobily v historickém centru i v blízkém okolí. Vedení města se proto na postupné opravy opěrných zdí začalo připravovat.

Radnici opravy komplikuje to, že většina opěrných zdí se nachází na pozemcích mnoha soukromých majitelů. „Jsme teprve v začátcích. Děláme pasportizaci, kde bude zřejmý majitel pozemku, rozsah poškození, jak je zeď veliká a na jakém pozemku je umístěná,“ uvedl nezávislý starosta Miroslav Nepraš.

„Narážíme i na problematiku Národního památkového ústavu, protože Bečov se nachází v krajinné památkové zóně i v historické zóně, jsou tam určité podmínky Národního památkového ústavu na opravu těchto zdí,“ dodal.

Práce na úpravách opěrných zdí budou stát miliony korun. Jejich průzkum by měl skončit příští rok.

autoři: Zdeněk Trnka , nkr
Spustit audio