Beata Rajská: Nejdůležitější je zůstat sama sebou, stylizace do někoho jiného ubírá body

24. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Beata Rajská

Módní návrhářka Beata Rajská se narodila v Liptovském Mikuláši, je absolventkou Střední průmyslové školy oděvní v Trenčíně a magistrou filozofie na bratislavské univerzitě. Její modely se objevily na mnoha světových molech. Letos její značka slaví 20 let. 

Móda je pro Beatu Rajskou postojem k životu. Jak sama říká, díky módě můžeme například na první pohled odhadnout člověka nebo se cítit jako někdo jiný, což v některých případech může být na škodu. „Nejdůležitější je, abyste se v oblečení cítila a zůstala sama sebou, protože v momentě, kdy se stylizujete do někoho jiného, může vás to v určitý moment rozhodit a ubírá vám to body. Outfitem si musíte být vždy stoprocentně jistá.“

S čím návrhářka přichází na 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary? Jak pandemie koronaviru proměnila přístup k módě a do jaké části šatníku by se lidé neměli bát investovat?

Nejen to si poslechněte v rozhovoru!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...