Výlety, Hobby magazín, Zahrádkářská poradna, Příběhy lidí z našeho kraje, reportáže ze zajímavých akcí a ze života lidí s handicapy a Pochoutkový rok, to je moje současná práce v rozhlase. Je to práce mnohobarevná, obohacující. Seznamuji se s lidmi, kteří něco umějí a vědí, okouzlí mě a já se to okouzlení snažím předat vám, ve svých příspěvcích.
Dlouhá léta jsme se potkávali v denním vysílání, kdysi jsem úspěšně prošla konkurzem na moderátorku Českého rozhlasu a před tím (v roce 1995) konkurzem do komerčního rádia. Původně jsem byla učitelkou (obor jsem vystudovala na UK v Praze).
V minulosti jsem v rozhlase vytvořila seriály různých zaměření: Hudební abecedy, Mikrofóra nebo Víkendové siesty (rozhovory s osobnostmi kultury nebo sportu). Také seriály pořadů o víně Červený a bílý I. a II., o pivu Vyvalte sudy (s Františkem Richterem jsme pak o pivu napsali knihu Pivo jako křen), o šumivých vínech Bublinky, o lihovinách a destilátech Palírna (všechny získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen). Pro Dvojku jsem připravovala a moderovala hudební pořad Polední hrátky.
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany odměnil v roce 2015 můj dokument Poslepu Cenou za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení v rozhlasové kategorii. Dokument získal I. místo.
Miluju svou rodinu, místo, kde žiju (kousek od Máchova jezera), miluju Prahu a náš kraj, svou práci, mám ráda své přátele a dobré lidi obecně. Ráda čtu, fotím, maluju, procházím se přírodou i městem, často sedávám v divadle (jako dlouholetá porotkyně Cen Thálie), jezdím na kole i bruslích a ráda se směju.
Všechny články
-
Kterého papouška naučíme mluvit, za jak dlouho a co bude říkat?
Kterého papouška můžeme naučit mluvit? „Prakticky každého, neexistuje druh papouška, který by se nenaučil mluvit, ale záleží na vlohách jedince,“ říká odborník.
-
Objevte krásy Kozích hřbetů. Skalnatý hřeben najdete v Suchdole na okraji Prahy
V pražské čtvrti Suchdol, na severozápadním okraji Prahy, se nachází skalnatý útvar zvaný Kozí hřbety. Táhne se podél hranice se Středočeským krajem, kousek od Únětic.
-
Mělnická Vrázova vyhlídka má nový kabát. Šedobílá stěna s lavicí nabízí pohled do polabské krajiny
Vrázova vyhlídka nese jméno cestovatele a fotografa Enrique Stanko Vráze. Ten se jako jeden z prvních bělochů dostal do oblastí, které byly do té doby zcela neznámé.
-
Hradník je odznak, který si musíš zasloužit, říká Jan Linhart
Uplynulo 25 let od chvíle, kdy Jan Linhart vydal první záznamník k získání tematického turistického odznaku nazvaného Hradník.
-
Dobrovolníci vyčistili Brdy, z lesů zmizely desítky pytlů odpadu. Dík patří každému, kdo pomohl
Ukliď Brdy. To je tradiční akce, která přispívá k čistotě brdských lesů. Každoročně se jí účastní stovky lidí, dospělých i dětí.
-
Hranice existují jen tam, kde si je sami postavíme. To potvrdili nominovaní na Cenu Jiřího Flekny
Společnost Spokojený domov je vyhlašovatelem Ceny Jiřího Flekny. Toto ocenění se poprvé udělovalo letos v březnu.
-
Harmonie, klid, rovnováha a malé umělecké dílo. To je japonská zahrada
Tomu, kdo by ve své zahradě chtěl vytvořit relaxační japonské zákoutí, poradíme, jak na to. Výhodou je, že nám stačí úplně malý pozemek.
-
Jak využít dusíkaté vápno k ošetření záhonů před výsadbou či výsevem zeleniny
K čemu může na jaře na zahradě posloužit dusíkaté vápno? Je vhodné pro přípravu půdy na záhonech před výsadbou nebo výsevem zeleniny.
-
Kreativita, nadšení a kvalita. Rodinná firma Sýrožrouti sklízí úspěchy
Regionální potravinou roku 2024 se v kategorii Sýry včetně tvarohu ve Středočeském kraji staly sýrové nitě od Sýrožroutů z Nymburka.
-
Snímek Labyrint srdce vypráví o dívce s Downovým syndromem, která miluje život
Filmová báseň Labyrint srdce, inspirovaná skutečným příběhem dívky s Downovým syndromem, bude mít premiéru v sobotu 29. března v kladenském kině Hutník.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »