Zpěvák Jan Bendig plánuje velký koncert. V únoru vystoupí ve Forum Karlín

6. leden 2023

Zpěvák si plní své sny. Vydal duet s Lucií Bílou (Jednu malou chvíli), spolupracoval s Michalem Davidem na duetu Dávno vím, vystupuje v reality show.

Jan Bendig

Honzo, ty jsi hodně vytížený a dost na sobě pracuješ. Tvá intenzivní práce na hudební kariéře je nepřehlédnutelná. Spolupracuješ s Lucií Bílou, Michalem Davidem a máš srdce pro romské umělce. Nedávno ti vyšla nová píseň s videoklipem Zpívám, což je zároveň úvodní píseň k seriálu Amor.

„To je píseň, která vznikla, když mi bylo patnáct. Původně jsem ji nechtěl vydávat, přišla mi kýčovitá. S ohledem ale na to, co se děje v dnešním světě, přijde mi nyní, že je její text víc k zamyšlení.”

„Seriál Amor je šancí pro talentované lidi, kteří jinak nemají moc naději na to zazářit v jiných českých seriálech. Jde o muzikálový seriál, který mě moc baví. Doufám proto, že lidi osloví.”

Příhodná doba pro zveřejnění písničky Zpívám tedy přišla právě teď?

„V textu se hodně řeší láska, zklamání a jiné další, běžné věci, které každý z nás zažívá. Písnička je to čistá, lidská, ničím neposkvrněná.”

Na 25. února 2023 se chystá tvůj velký koncert ve Foru Karlín. Jedná se o odložený koncert …

„Ano, je to odložený koncert a jak se to teď připomnělo, začalo mě bolet břicho (smích). Mám totiž strašnou trému a koncert beru hodně vážně.”

„Začal jsem letos spolupracovat s Luckou Bílou, s Michalem Davidem, s Leošem Marešem a dalšími lidmi. Ze začátku jsem se je styděl oslovit, pořád jsem to odkládal. Pak jsem jim tedy nabídl termín 3. září a poprosil je, jestli by tam se mnou nevystoupili. Většinou mi řekli, že zrovna před týdnem kývli a podepsali smlouvu na nějakou jinou akci a že v ten den bohužel nemůžou. Jenže tohle je můj sen, mít takhle velký koncert, se všemi, ne jen z videoprojekce na LED obrazovkách. Proto se to celé přesunulo na 25.února.” 

Na koncertě bude docela hodně hostů. Namátkou Lucie Bílá, Michal David, Monika Bagárová, Markéta Konvičková, Refew, Lucie Bikárová, Elis Mraz, Gipsy Kubo a tvůj bratr Marsell. A dodatek - a další!

„Ale to nechám jako překvapení! No co si budeme povídat, bude to takový romský festival Jana Bendiga (smích). Já mám tyhle spolupráce rád. Když si s někým rozumím, je v písničkách mnohem víc lásky, takže proto ty duety, proto tyhle skupinové věci. Já se na ten den strašně těším! Příprava je hrozně krásná a náročná a o to víc si to užiju, až ten den přijde. I když mě teď bolí břicho, když o tom mluvím!”

Kolika hodinový koncert bude?

Jan Bendig

„Nebojte - hodinka to určitě nebude!”

Takže zazní romské písničky?

„Určitě. Zazní romské písničky, bude to hodně barevný repertoár. Těším se strašně! Bude tam živá kapela, tanečníci, pyrotechnika a co já vím, konfety, velké pódium, světla, prostě ve velkém. Splněný sen.”

Bude to tvůj první velký koncert?

„Ano, bude to něco úplně jiného než na co jsou lidi zvyklí. Většinou stojím na pódiu sám a dělám show společně s lidmi. Teď na tom ale pracuje velký tým lidí a o to víc náročnější to je, protože je nechci zklamat. Všechny od hudebních producentů, přes tanečníky, po osvětlovače, zvukaře, z kapely, atd. Prostě nejsem to tentokrát jenom já, ale celý velký tým.”

Spustit audio