Zájem mladších ročníků o očkování zatím není velký

9. červen 2021 09:15
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Očkování proti koronaviru

Od minulého týdne se můžou na očkování proti koronaviru registrovat i lidé starší 16 let. Zájem o vakcínu u nich zatím není velký.

„Zájem byl vyšší u těch starších ročníků. U mladších takový zájem není. Očkovacích vakcín jsme za týden ale i tak vydali dost,“ potvrdila Alžběta Novotná z očkovacího centra v KV Areně. V Karlovarském kraji je prozatím zaregistrovaných přes 600 lidí, kteří jsou ve věkové skupině 16+.

I tak jsou ale očkovací centra v regionu připravená na větší nápor lidí. V současné době dostalo v kraji alespoň jednu vakcínu přes 165 tisíc lidí, což je zhruba 50 procent jeho obyvatel.

Očkování proti onemocnění covid-19 začalo v prosinci loňského roku. Lidé se k němu mohli přihlašovat postupně podle věku a rizikovosti. Skupina lidí ve věku od 16 do 29 let se může k očkování proti covidu-19 hlásit od noci ze čtvrtka na pátek 4. června.

Ministerstvo zdravotnictví už plánuje očkování také pro děti od 12 let. Přesný termín ale zatím resort nesdělil. Dosud bylo v Česku naočkováno téměř 6 milionů dávek některé ze čtyř druhů vakcín. Plně naočkovaných lidí je téměř 1,8 milionu.

Spustit audio