Začínají už páté Knižní lázně. Letos s Franzem Kafkou jako komiksovým hrdinou

20. červen 2024 09:00

Zajímavá setkání nejen se spisovateli a jejich knihami nabídne pátý ročník festivalu Knižní lázně. Program je připraven na hlavní kolonádě, v městské knihovně, v Lesním mlýně a na dalších místech Mariánských Lázní od čtvrtka do neděle.

Festival nabídne například knižní jarmark, setkání s autory a nakladateli, čtení, diskuse a tvůrčí dílny. 

Podrobný program festivalu Knižní lázně naleznete zde.

„V literární soutěži na téma Kafka se zapojí také děti i studující na základních i středních školách z celého Karlovarského kraje, kdy přihlášená díla mohou mít formu krátkého literárního útvaru či komiksu.  V rámci programu se uskuteční také Pecha Kucha Night, na které se bude prezentovat zhruba desítka osobností z kreativního průmyslu. Dojde i na stand-upy a program ve stylu tvořivých dílen nejen pro juniory," připomněla za organizátory Martina Reková.

K hostům budou patřit například Martin Petiška, spisovatel, dramatik, autor více než padesáti titulů přeložených do mnoha jazyků a syn Eduarda Petišky. Návštěvníci uvidí a uslyší také překladatele a nakladatele Ondřeje Cikána nebo Kláru Vlasákovou.

Autorka představí své knihy Praskliny, Těla nebo Spiritistka. Klára Vlasáková. „Publicistka a autorka několika knih Judita Matyášová představí rozšířené vydání knihy s Kafkou na cestách u příležitosti sto let od Kafkovy smrti a 200 let výročí narození Bedřicha Smetany připomene svou poslední knihou o slavném hudebním skladateli ilustrátorka Veronika Bílková,“ doplnila Reková.

Součástí programu bude také komentovaná Procházka s biologem a autorem několika knih Jiřím Sádlem ve spolupráci. Festival se prolíná s mariánskolázeňskými Jazzovými lázněmi, a tak si návštěvníci budou moci poslechnout třeba kapelu Terne Čhave.

Zajímavým hostem bude autorka, známá jako Toy Box. Znají ji především fanoušci komiksů. „Toy Box je trochu tajemná postava, maskovaná žena. Přiveze některé své knihy a bude pořádat i komiksovou dílnu," informovala organizátorka akce Klára Khine.

Spustit audio

Související