Začíná proměna bývalého areálu Škody Ostrov v novou průmyslovou zónu

Současná podoba areálu Škody Ostrov
Současná podoba areálu Škody Ostrov

Zchrátralý areál někdejší továrny na výrobu trolejbusů u Ostrova na Karlovarsku se začíná zvolna proměňovat v novou průmyslovou zónu. Stavební firma už zahájila přípravné práce na sanaci a revitalizaci celé oblasti.

V areálu vznikne 120 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy a místo zde najde až lidí.

„Po ukončení proslulé výroby trolejbusů ostrovský areál 10 let chátral, než byl prodán v konkurzu. Dnes je to klasický brownfield, který jako by symbolizoval strukturální problémy celého regionu. Chceme ho proměnit na moderní průmyslový areál pro několik nájemníků,“ řekl generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko Pavel Sovička.

Takto by měl v budoucnu vypadat areál ostrovské Škodovky

„Naše vize nového Ostrova navazuje na bohatou strojírenskou tradici a vrací špičkový průmysl do míst, kde dlouhodobě fungoval. Pevně věřím, že se nám díky tomu podaří také vrátit lokalitě prosperitu a atraktivitu. Jedině tak lze zastavit její vylidňování,“ dodal Sovička.

Areál u sjezdu ze silnice, která propojuje Karlovy Vary, Chomutov, Most a Teplice a poskytuje pohodlné napojení na dálnici D6 a především na německou dálniční síť. Lokalita má obrovský potenciál stát se industriální základnou pro německý automobilový či jiný průmysl a zároveň výrazně přispět k rozvoji celého regionu a Ostrova, jeho druhého největšího města Karlovarska.