Začala stavba obchvatu Mariánských Lázní za 263 milionů korun

Současná běžná dopravní situace na křižovatce Chebské ulice a Hlavní třídy v Mariánských Lázních
Současná běžná dopravní situace na křižovatce Chebské ulice a Hlavní třídy v Mariánských Lázních

Začala stavba obchvatu Mariánských Lázní za více než 263 milionů korun. Stavba má ulevit centru lázeňského města, které je dopravou přetížené, a současně pomoci zlepšit bezpečnost v dopravě. Jde o největší letošní investicí Karlovarského kraje, která má bát dokončena v roce 2020.

„Pokud v současné chvíli máme průjezd přes osm tisíc aut přes světelnou křižovatku v Mariánských Lázních, doufejme, že aspoň o 30 až 40 procent se ten průjezd sníží. Nicméně je tu spíše sekundární problém průjezdu kamionů přes Mariánské Lázně. Ze spodní části města nebudou nuceny projíždět městem, ale projedou si to pohodlně po obchvatu," řekl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Čtěte takéV Mariánských Lázních začnou fungovat parkovací zóny

Obchvat by měl po zprovoznění pomoci snížit průjezd aut i v přilehlé Velké Hleďsebi a Drmoulu. Naváže na stavbu obchvatu Drmoulu a Trstěnic na silnici I/21 z Chebu na Plzeň, kterou před dvěma měsíci zahájilo Ředitelství silnic a dálnic.

Obchvat bude dlouhý asi 2,4 kilometru a jeho součástí bude například podjezd pod železniční tratí nebo most. Na křižovatce Plzeňské ulice se silnicí od obce Mnichov vznikne kruhový objezd.

Karlovarský kraj dá na stavbu obchvatu Mariánských Lázní ze svého rozpočtu 120 milionů korun, zbytek zaplatí z dotace z evropských fondů.

Spustit audio
autoři: Ivana Sedláčková, ČTK

Související