Výtvarnici pomáhají s malováním mořské vlny, svá díla vystavuje v Karlových Varech i ve Francii

31. květen 2024 12:55

Na tu správnou vlnu nečekají u moře jen surfaři, ale i výtvarnice a sokolovská rodačka Zuzana Kleinerová. Díky moři vytváří jedinečná díla, které prezentuje na výstavě Karlovarští výtvarníci v Městské galerii Karlovy Vary.

Její práce ale mohou obdivovat lidé i ve francouzském městě Le Havre na pobřeží lamanšského průlivu, kde ráda tvoří i vystavuje.  „Zatímco surfař čeká na jednu správnou velkou vlnu, tak já u moře čekám také na jednu, ale malou a něžnou,“ popsala se sobě vlastní nadsázkou Zuzana Kleinerová, jak vznikají některé její práce. „Vlna z mé kaligrafie, gestického počinu, toto dílo rozmaluje. Vlna mi tak pomáhá s tvorbou. Svým obrazům říkám mořské kaligrafie, anglicky action ocean painting,“ upřesnila autorka. 

Spolu s pracemi Zuzany Kleinerové mohou návštěvníci Městské galerii Karlovy Vary vidět i tvorbu dalších dvou desítek umělců z našeho regionu. „Vystavují obrazy, porcelán, sklo a různé plastiky, třeba i ze dřeva,“ shrnuje galeristka a výtvarnice Varvara Divišová.

K autorům, jejichž práce mohou návštěvníci vidět, patří například Dalibor Nesnídal, Jan Samec, Lenka Sárová Malíská, Eduard Milka, František Tumpach nebo Nela Havlíčková. Výstava potrvá do 11. června. 

autor: Josef Šorfa
Spustit audio